jóga
masáže / manuální lymfodrenáž
doTerra
workshopy
tanec a jóga pro děti

Gyrokinesis

Lektorka: Nolwenn Olexa

*open class / course

“Jógový tanec sedící kočky” a.k.a. Gyrokinesis

  • Sedíte každý den mnoho hodin před počítačem? Cítíte napětí nebo bolest v zádech či šíji? Máte pocit, že by jste potřebovali sedět nebo stát více rovně?

Pak tedy přijďte a vyzkoušejte Gyrokinesis!

  • Chtěli byste pravidelně cvičit, ale jóga Vám připadá příliš náročná? Možná, že se Vám sezení na zemi nebo na jógové podložce příliš nezamlouvá?

V tom případě je pro Vás Gyrokinesis to pravé cvičení, poněvadž při Gyrokinesis se převážně sedí na stoličce!

  • Tančíte rádi?

Při Gyrokinesis budete tančit v sedě při rytmických plynulých pohybech.

  • Co je tedy Gyrokinesis?

Gyrokinesis (významem “rotující pohyb”) je metoda vlnám podobných pohybů koordinovaných s dechem, které jsou primárně zaměřeny na páteř a hluboké posturální svalstvo, a rovněž na všechny klouby. Pohyby současně stimulují nervový systém a podporují tok lymfy. Při cvičení se otevírají energetické dráhy (meridiány, čakry) a posilujeme vědomou pozornost. A hlavně je to zábava!

S minimálním úsilím harmonizujeme, protahujeme a posilujeme celé tělo 🙂 

Tato unikátní metoda byla vyvinuta před 30 lety v Americe profesionálním tanečníkem, s cílem předcházet a léčit zranění právě u lidí zabývajících se tancem. Kromě severní Ameriky je tato metoda populární také v Austrálii, Japonsku a západní Evropě. V České Republice je poměrně nová a postupně si získává své příznivce.    

  • Pro koho je Gyrokinesis určena?

Gyrokinesis je pro každého, bez ohledu na věk a fyzické schopnosti, ať už pracuje v kanceláři, je profesionální tanečník, sportovec, člověk ve zralém věku a nebo se jen potřebuje zotavit ze zranění. Hodiny Gyrokinesis jsou adaptovány tak, aby si každý mohl zacvičit podle svých momentálních schopností.

  • Jaké benefity přináší cvičení Gyrokinesis v každodenním životě?

- vzpřímený postoj

- silnější a pružnější tělo

- zklidnění

- detoxifikace

- omlazení

- celkově dobrý pocit

- úleva od bolestí zad a šíje

Efekt cvičení je znát již po jedné lekci Gyrokinesis. Lidé po lekci poznamenávají, že stojí vice vzpřímeně. Někteří dokonce tvrdí, že povyrostli o několik centimetrů 😊

  • Prakticky
    Co si přinést? Pohodlné oblečení, ponožky nebo naboso  
  • Lekce jsou provázeny slovem v češtině a/nebo v angličtině

VIDEO Jak vypadá lekce GYROKINESIS

KURZ GYROKINESIS VYPSÁN:    Úterý (od 18.9. do 18.12.2018)

/ 18. 9.-18. 12.2018 / 19:30-20:30/ lektorka Nolwen / kurz / 14 lekcí (á 150 Kč) = 2100 Kč

Po registraci přes online rezervační systém je možné přijít na tuto lekci jako na open class. Přednost však mají klienti, kteří si zaplatili kurz. Průběžně je možné se přihlásit na zbývající část kurzu - více info u Nolwen: tango.nolwenn@gmail.com