jóga
dětská jóga a tanec
doTerra
workshopy a pobyty
masáže a rehabilitace

Jin jóga (akupunktura bez jehly)

*open class / kurz 

Cvičení Yin Yogy příznivě ovlivňuje proudění životní energie (chi) do buněk a orgánů celého těla, významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Aplikováním tlaku na body podél meridiánů ovlivňuje Yin Yoga zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura. Abychom tohoto efektu docílili, setrvává se v pózách nejméně 3 minuty.

Na úrovni mysli Yin Yoga pěstuje nesoudící pozornost vůči tomu, co se objevuje v našem fyzickém, emocionálním a energetickém těle. Ukotvuje nás pevně v přítomném okamžiku a pomáhá nám kultivovat svobodný a radostný přístup k životu. Budete odcházet odpočatí a zároveň posíleni na těle i na duchu.

Lekce lze navštěvovat jednotlivě i jako kurz. Primárně je pojat jako ucelený blok, kdy jednotlivé lekce na sebe navazují. Cílem je vyzkoušet si práci s vnitřní energií a působení pozic na naše vnitřní orgány, orgánové soustavy, fyzický i mentální stav. K prohloubení účinku jsou během lekcí používány esenciální oleje terapeutické kvality.

Aroma Jin jóga

Lektorka: Klára Burgess

*open class / kurz 

Již ve starověku se esenciální oleje užívaly jako podpora při meditaci. Mocné propojení jin jógy a esenciálních olejů Doterra má hluboce léčivý účinek na tělo, mysl i srdce, který posune praktikování jógy daleko za rámec cvičební podložky. Jemné ásany jin jógy dokáží probudit samoléčebné proudy energie, které uvolňují energetické blokády v těle a podporují tak celkové zdraví organismu. Jin jóga také prohlubuje schopnost meditativního napojení na vlastní nitro a přítomný okamžik. Používání kvalitních čistých esenciálních olejů během cvičebních hodin dokáže tyto kvality jin jógy umocnit a zintenzivnit.

 

Výrazový tanec pro děti 4-6 let / taneční přípravka

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Tanec dětem přináší radost a sebevědomí. Získávají pevnější a zdravější tělo, které se učí lépe vnímat a všestranně používat. Pohyb je propojen s dětskou představivostí a podpořen hudbou. Děti se skrze tanec stávají zvířátky, kouzelníky či vílami. Děti zdokonalí svou prostorovou orientaci, cit pro hudbu a schopnost kreativního sebevyjádření.

Součásti rozcvičky bude také jóga pro děti, která kultivuje respekt k sobě i svému okolí, učí harmonii. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. 

Výuka tance vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika navazuje na přirozenost lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Výrazový tanec pro děti 7-9 let / taneční skupina Zenušky II.

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Díky tanci děti získají přirozenou a zdravou cestou sílu, pružnost, orientaci v prostoru, pohybovou paměť, cit pro hudbu a v neposlední řadě schopnost autentického uměleckého sebevyjádření a radost z pohybu. Součástí lekcí bude také nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.

Výuka vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla. Limon technika je způsobem, jak získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Výrazový tanec pro děti 10-13 let / taneční skupina Zenušky I.

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Výuka vychází z Limon techniky, která umožňuje získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Limon jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Součástí lekcí bude take nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.

 

Dětská jóga pro děti 4-6 let

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Jóga kultivuje respekt k sobě i svému okolí, učí harmonii. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. Děti získávají správné držení těla a učí se své tělo vnímat. S dětmi budeme nejen cvičit jógu, ale také rozvíjet jejich schopnost vyjádřit samy sebe kreativním pohybem na hudbu. Cvičení a tanec dětem přináší radost a sebevědomí. Cviky jsou propojeny s dětskou představivostí a podpořeny hudbou, písničkami, říkadly a obrázky. Děti „cestují“ po celém světě, objevují nové planety, stávají se zvířátky, kouzelníky a vílami.

Pilates 50+

Lektorka: Markéta Marešová

*open class 

Lekce pilates je určená především pro mírně pokročilé, ale i pro klienty, kteří s pilates začínají. Na svých lekcích se snažím o individuální přístup ke všem účastníkům tak, abychom hned v začátcích podchytili případné chyby v provedení jednotlivých cviků a cvičení tak bylo maximálně účinné. Hlavními cíli jsou posílení středu těla takzvaného core, vybudování správného držení těla, koordinace dechu a pohybu, přesné uvědomění si jednotlivých částí těla a cviků. Vše, co se na mých lekcích pilates naučíte, můžete přirozeně využít v běžných pohybech každodenního života a budete se cítit mnohem lépe. Velmi ráda používám různé pomůcky, jako například theranband, overball, které cvičení zajímavě obohatí. Důležitá je pro mě samozřejmě i příjemná atmosféra na lekcích. Necvičíme proto, že nás někdo nutí, ale naopak, pilates je pro nás skvělou zábavou a zdravým odreagováním.

Vinyasa Flow I

Lektorka: Szilvia Gőz

*open class / v angličtině

Při sledování začínajících jógových nadšenců, kteří měli problém najít své „místo na podložce“, mě napadlo zkusit představovat jógu nováčkům snadným, zábavným a motivujícím způsobem. Na kurzech jógy pro začátečníky se naučíte základy jógové praxe: základní pozice, správné dýchání, bandhy atd. si zažijete i v pohybu, nicméně v jednodušším, pomalejším tempu vhodném pro začátečníky. Zaměříme se na správné držení těla v jednotlivých pozicích s ohledem na úpravy a přizpůsobení se možnostem každého jednotlivce. Na každé lekci se naučíme nové ásány a jejich využití v pohybu a postupně se budeme pouštět do náročnějších a složitějších pozic, které časem dodají vašemu cvičení hloubku. Stručně řečeno, budeme se učit a budeme tvrdě pracovat, ale budeme si zároveň hrát a bavit se.

 

 

Vinyasa Flow II

Lektorka: Szilvia Gőz

*open class / v angličtině

On the Vinyasa Flow II yoga classes both beginner and more experienced yoga practitioners are welcome. During the classes we practice the basics as well as challenge the body and mind with advanced and fun-crazy poses :) Using your breath as the guide for the rythm of your movment you will calm your monkeymind, center your attention while exploring the flow. 

Flow

Lektorka: Meenal Padhiar

*open class / v angličtině

In this Hatha Flow class, Meenal teaches a balanced practise incorporating asanas  that warm up, strengthen, stretch and rejuvenate the entire body, including sun salutations, standing and balance poses, forward bends and back bends, twists and hip openers; breath work (pranayama) for vital energy and guided meditation are also included. The dynamism and flow of the class is balanced with focus on breath and open-heartedness, bringing a sense of meditation to the whole practise.

Class is taught in English and is aimed at all levels, beginners are welcome.

Hatha jóga - začátečníci / mírně pokročilí

Lektorka: Lída Rejzková

*open class / kurz

Hatha jóga se zaměřuje na důkladné protažení celého těla. Při cvičení se klade důraz především na propojení dechu s pohybem. Jednotlivé hodiny vždy zahájíme zklidněním pomocí dechového cvičení, poté se prohřejeme při dynamické sestavě pozdravu slunci, dále se postupně naučíme jednotlivé pozice – ásany, ve kterých se zaměříme na detailní práci celého těla a budeme se věnovat i nácviku obrácených poloh. Nakonec účinky cvičení umocníme závěrečnou relaxací, která dodá tělu energii a vyrovnanost. Lekce je vhodná pro všechny – mladší i starší, ženy i muže. Udělejte si chvilku pro sebe a přijďte si zacvičit a odreagovat se.

Fresh Morning Flow

Lektorka: Annie Suchá

*open class CZ/EN

An energizing morning yoga practice can work as a natural stimulant to set you up for a productive day! This ashtanga-inspired morning vinyasa yoga class will help you warm up the body and bring you from repose to refresh.

The main focus is given to building of strength, creating of flexibility and connecting of the breath & movement. This class is open to all levels of students and will provide beginner students with support and modifications and more advanced students with options to deepen their experience and move into more advanced variations with mindfulness to both alignment and breath. The class is taught in English and Czech/Slovak friendly.

Join us at Zen Garden and start your day wide-awake and full of life!

Vinjása jóga

Lektorka: Kristýna Pejchová

*open class / kurz

Má Vinjása jóga je jemně dynamická lekce.  Při které rozproudíme energii v těle.
Jemné přechody mezi asanámy nám propojí dech s pohybem a zastavení v samotných asánách, prohloubí ozdravné účinky pozice. Neopomeneme pránajámu (dechová cvičení) a relaxaci s jemnou aromaterapií. Hodiny někdy také doplňuji o hudební meditace.
 

Navíc, každý měsíc projdeme jedním tématem. A jaká témata to budou?
Všichni dobře víme, že jóga je hluboký a ucelený program, který nám radí, jak prožívat radost a harmonii i mimo naší fyzickou praxi jógy. Ano, mám na mysli Pataňdžaliho osmidílnou cestu jógy.
A my se konkrétně podíváme na první dva stupně - Jámu a Nijámu, tedy na doporučení, jak bychom se měli chovat a myslet.
Jáma - AHIMSA/ Nenásilí , SATJA/pravdivost, ASTÉJA/ nekradení, BRAHMAČARJA/zdrženlivost, APARIGRAHA/nehrabivost

Nijáma - SAUČA/čistota, SANTOŠA/spokojenost, TAPAS/disciplína, SVÁDHJÁJA/sebepoznání, ÍŠVARPRANIDHÁNA/ poznání vyššího principu

Pro měsíc září je tedy tématem AHIMSA.
Nenásilí je samozřejmě myšleno jako neubližování jiným lidem, zvířatům, přírodě. Formy ublížení jako fyzické napadení nemusíme ani připomínat, ale dá se ublížit i jinak. Slovy, činy, gestem, pohledem, myšlenkou.
Projdeme si různá cvičení k uvolnění vzteku a zlosti.

Tak tedy přijďte obohatit vaší fyzickou praxi a pozvednout tak svou cestu jógy.

Těším se na naše společná setkávání.

Kristýna

Gaurí Yoga

Gyrokinesis 

Lektorka: Nolwenn Olexa

*open class / kurz  (CZ/EN)

“Jógový tanec sedící kočky” a.k.a. Gyrokinesis

  • Sedíte každý den mnoho hodin před počítačem? Cítíte napětí nebo bolest v zádech či šíji? Máte pocit, že by jste potřebovali sedět nebo stát více rovně?

Pak tedy přijďte a vyzkoušejte Gyrokinesis!

  • Chtěli byste pravidelně cvičit, ale jóga Vám připadá příliš náročná? Možná, že se Vám sezení na zemi nebo na jógové podložce příliš nezamlouvá?

V tom případě je pro Vás Gyrokinesis to pravé cvičení, poněvadž při Gyrokinesis se převážně sedí na stoličce!

  • Tančíte rádi?

Při Gyrokinesis budete tančit v sedě při rytmických plynulých pohybech.

ČÍST DÁLE

Čchi-kung

Lektor: Tomáš Vejražka

*open class CZ/EN

Čchi-kung je holistický systém cvičení, který propojuje správné držení těla, pohyb, dýchání a meditaci. Je určen nejen pro zdraví, ale i pro rozvoj spirituality a výcvik bojových umění. Má historii více než 3000 let a jeho kořeny vychází z čínské medicíny, filozofie a bojových uměních. Čchi-kung je tradičně používán pro pěstování a harmonizaci čchi - tedy "životní energie".

Podle taoistické, buddhistické a konfuciánské filosofie, Čchi-kung umožňuje přístup k vyšším oblastem povědomí, probouzí "pravou přirozenost" a pomáhá rozvíjet lidský potenciál.

Lekce je sestavena tak, že se na začátku důkladně zahřejme a nabudíme tělo a zklidníme mysl. Potom se zaměříme na hlavní část - Čchi-kung - 8 brokátů /pokladů které jsou určeny pro protáhnutí a posílení všech svalů a meridiánů celého těla. Na závěr se uvolníme jednoduchou meditací, abychom zvýšili vědomí fyzicky a duševně.

Čchi-kung je určen pro každého bez rozdílu věku. Můžete začít kdykoliv, aniž byste navštívili některou z lekcí předchozích. Většina lekcí se provádí ve stoje, proto není potřeba podložka. Oblečení by mělo být pohodlné.

Meditace v pohybu

Lektorka: Klára Burgess

*open class

Meditace v pohybu jedinečným způsobem propojuje principy jógy, pohybové meditace a taneční improvizace.

Na co se můžete těšit?

  • Za použití struktury ásan, zklidnění mysli a ponechání těla, aby vás vedlo, najdete svůj vlastní způsob pohybu – svou vlastní jógu.
  • Jógové pozice jsou průvodci po vaší cestě spíše než cílem samým. Jediným cílem je nesoudící, hravý přístup, který nám umožní užít si každý okamžik, plynout od jednoho pohybu k druhému, vnímat tělo a nechat se jím vést.