jóga
dětská jóga a tanec
doTerra
workshopy a pobyty
masáže a rehabilitace

Jin jóga (akupunktura bez jehly)

Lektorka: Klára Burgess 

*open class / kurz 

Cvičení Yin Yogy příznivě ovlivňuje proudění životní energie (chi) do buněk a orgánů celého těla, významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Aplikováním tlaku na body podél meridiánů ovlivňuje Yin Yoga zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura. Abychom tohoto efektu docílili, setrvává se v pózách nejméně 3 minuty.

Na úrovni mysli Yin Yoga pěstuje nesoudící pozornost vůči tomu, co se objevuje v našem fyzickém, emocionálním a energetickém těle. Ukotvuje nás pevně v přítomném okamžiku a pomáhá nám kultivovat svobodný a radostný přístup k životu. Budete odcházet odpočatí a zároveň posíleni na těle i na duchu.

Lekce lze navštěvovat jednotlivě i jako kurz. Primárně je pojat jako ucelený blok, kdy jednotlivé lekce na sebe navazují. Cílem je vyzkoušet si práci s vnitřní energií a působení pozic na naše vnitřní orgány, orgánové soustavy, fyzický i mentální stav. K prohloubení účinku jsou během lekcí používány esenciální oleje terapeutické kvality.

Gyrokinesis 

Lektorka: Nolwenn Olexa

*open class / kurz  (CZ/EN)

 

Přihlásit se na lekci/kurz GYROKINESIS je možné přes REZERVAČNÍ SYSTÉM nebo mailem přímo Nolwenn: tango.nolwenn@gmail.com

"Jóga v sedě pro zdravá záda” a.k.a. metoda Gyrokinesis®

  • Sedíte každý den mnoho hodin před počítačem? Cítíte napětí nebo bolest v zádech či šíji? Máte pocit, že by jste potřebovali sedět nebo stát více rovně?

Pak tedy přijďte a vyzkoušejte Gyrokinesis!

  • Chtěli byste pravidelně cvičit, ale jóga Vám připadá příliš náročná? Možná, že se Vám sezení na zemi nebo na jógové podložce příliš nezamlouvá?

V tom případě je pro Vás Gyrokinesis to pravé cvičení, poněvadž při Gyrokinesis se převážně sedí na stoličce!

  • Tančíte rádi?

Při Gyrokinesis budete tančit v sedě při rytmických plynulých pohybech.

ČÍST DÁLE

Výrazový tanec pro děti 4-6 let / taneční přípravka

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Tanec dětem přináší radost a sebevědomí. Získávají pevnější a zdravější tělo, které se učí lépe vnímat a všestranně používat. Pohyb je propojen s dětskou představivostí a podpořen hudbou. Děti se skrze tanec stávají zvířátky, kouzelníky či vílami. Děti zdokonalí svou prostorovou orientaci, cit pro hudbu a schopnost kreativního sebevyjádření.

Součásti rozcvičky bude také jóga pro děti, která kultivuje respekt k sobě i svému okolí, učí harmonii. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. 

Výuka tance vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika navazuje na přirozenost lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Pilates 50+

Lektorka: Markéta Marešová

*open class 

S přibývajícím věkem jsou procesy stárnutí zcela přirozené, nicméně pravidelným pohybem a cvičením lze tento nezvratný průběh z velké části ovlivnit. Cvičení Pilates 50+ udržuje klienty ve středním věku a seniory v dobré fyzické a i psychické kondici. Zpomaluje ochabování svalů a posiluje celé tělo. Pilates 50+ je spíše forma "fyziopilates" nebo "jemný pilates" kdy se s klienty zaměřujeme na protažení a posílení celého těla s velkým důrazem na aktivní zapojení hlubokého stabilizačního systému, který nám slouží nejen ke ke zlepšení držení těla, ale i k jeho správnému fungování. Na lekcích využíváme i Pilates pomůcky, aby každá lekce byla svým způsobem jedinečná, ale vždy stála na pevných základech.

Hatha jóga - začátečníci / mírně pokročilí

Lektorka: Lída Rejzková

*open class / kurz

Hatha jóga se zaměřuje na důkladné protažení celého těla. Při cvičení se klade důraz především na propojení dechu s pohybem. Jednotlivé hodiny vždy zahájíme zklidněním pomocí dechového cvičení, poté se prohřejeme při dynamické sestavě pozdravu slunci, dále se postupně naučíme jednotlivé pozice – ásany, ve kterých se zaměříme na detailní práci celého těla a budeme se věnovat i nácviku obrácených poloh. Nakonec účinky cvičení umocníme závěrečnou relaxací, která dodá tělu energii a vyrovnanost. Lekce je vhodná pro všechny – mladší i starší, ženy i muže. Udělejte si chvilku pro sebe a přijďte si zacvičit a odreagovat se.

Přihlásit se na kurz HATHA JÓGY je nutné mailem přímo Lídě: lidare@seznam.cz

Hatha Flow

Lektorka: Meenal Padhiar

*open class / v angličtině

In this Hatha Flow class, Meenal teaches a balanced practise incorporating asanas  that warm up, strengthen, stretch and rejuvenate the entire body, including sun salutations, standing and balance poses, forward bends and back bends, twists and hip openers; breath work (pranayama) for vital energy and guided meditation are also included. The dynamism and flow of the class is balanced with focus on breath and open-heartedness, bringing a sense of meditation to the whole practise.

Class is taught in English and is aimed at all levels, beginners are welcome.

Výrazový tanec pro děti 8-10 let / taneční skupina Zenušky

Lektorka: Klára Burgess

Lekce se koná v tanečním studiu Zborovská 22 v úterý a ve čtvrtek 17:00-18:00, pro registraci na kurz kontaktujte lektorku na burgessklara@gmail.com

*kurz 

Díky tanci děti získají přirozenou a zdravou cestou sílu, pružnost, orientaci v prostoru, pohybovou paměť, cit pro hudbu a v neposlední řadě schopnost autentického uměleckého sebevyjádření a radost z pohybu. Součástí lekcí bude také nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.

Výuka vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla. Limon technika je způsobem, jak získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Výrazový tanec pro děti 11-14 let / taneční skupina Zenušky

Lektorka: Klára Burgess

Lekce se koná v tanečním studiu Zborovská 22 v pondělí 15:45 - 17:15 a ve středu 16:00-17:30, pro registraci na kurz kontaktujte lektorku na burgessklara@gmail.com

*kurz 

Výuka vychází z Limon techniky, která umožňuje získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Limon jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Součástí lekcí bude take nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.