jóga
dětská jóga a tanec
doTerra
workshopy a pobyty
masáže a rehabilitace

Jin jóga (akupunktura bez jehly)

*open class / kurz 

Cvičení Yin Yogy příznivě ovlivňuje proudění životní energie (chi) do buněk a orgánů celého těla, významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Aplikováním tlaku na body podél meridiánů ovlivňuje Yin Yoga zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura. Abychom tohoto efektu docílili, setrvává se v pózách nejméně 3 minuty.

Na úrovni mysli Yin Yoga pěstuje nesoudící pozornost vůči tomu, co se objevuje v našem fyzickém, emocionálním a energetickém těle. Ukotvuje nás pevně v přítomném okamžiku a pomáhá nám kultivovat svobodný a radostný přístup k životu. Budete odcházet odpočatí a zároveň posíleni na těle i na duchu.

Lekce lze navštěvovat jednotlivě i jako kurz. Primárně je pojat jako ucelený blok, kdy jednotlivé lekce na sebe navazují. Cílem je vyzkoušet si práci s vnitřní energií a působení pozic na naše vnitřní orgány, orgánové soustavy, fyzický i mentální stav. K prohloubení účinku jsou během lekcí používány esenciální oleje terapeutické kvality.

Aroma Jin jóga

Lektorka: Klára Burgess

*open class / kurz 

Již ve starověku se esenciální oleje užívaly jako podpora při meditaci. Mocné propojení jin jógy a esenciálních olejů Doterra má hluboce léčivý účinek na tělo, mysl i srdce, který posune praktikování jógy daleko za rámec cvičební podložky. Jemné ásany jin jógy dokáží probudit samoléčebné proudy energie, které uvolňují energetické blokády v těle a podporují tak celkové zdraví organismu. Jin jóga také prohlubuje schopnost meditativního napojení na vlastní nitro a přítomný okamžik. Používání kvalitních čistých esenciálních olejů během cvičebních hodin dokáže tyto kvality jin jógy umocnit a zintenzivnit.

 

Výrazový tanec pro děti 4-6 let / taneční přípravka

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Tanec dětem přináší radost a sebevědomí. Získávají pevnější a zdravější tělo, které se učí lépe vnímat a všestranně používat. Pohyb je propojen s dětskou představivostí a podpořen hudbou. Děti se skrze tanec stávají zvířátky, kouzelníky či vílami. Děti zdokonalí svou prostorovou orientaci, cit pro hudbu a schopnost kreativního sebevyjádření.

Součásti rozcvičky bude také jóga pro děti, která kultivuje respekt k sobě i svému okolí, učí harmonii. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. 

Výuka tance vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika navazuje na přirozenost lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Výrazový tanec pro děti 7-9 let / taneční skupina Zenušky II.

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Díky tanci děti získají přirozenou a zdravou cestou sílu, pružnost, orientaci v prostoru, pohybovou paměť, cit pro hudbu a v neposlední řadě schopnost autentického uměleckého sebevyjádření a radost z pohybu. Součástí lekcí bude také nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.

Výuka vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla. Limon technika je způsobem, jak získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Výrazový tanec pro děti 10-13 let / taneční skupina Zenušky I.

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Výuka vychází z Limon techniky, která umožňuje získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Limon jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Součástí lekcí bude take nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.

 

Dětská jóga pro děti 4-6 let

Lektorka: Klára Burgess

*kurz 

Jóga kultivuje respekt k sobě i svému okolí, učí harmonii. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. Děti získávají správné držení těla a učí se své tělo vnímat. S dětmi budeme nejen cvičit jógu, ale také rozvíjet jejich schopnost vyjádřit samy sebe kreativním pohybem na hudbu. Cvičení a tanec dětem přináší radost a sebevědomí. Cviky jsou propojeny s dětskou představivostí a podpořeny hudbou, písničkami, říkadly a obrázky. Děti „cestují“ po celém světě, objevují nové planety, stávají se zvířátky, kouzelníky a vílami.

Jóga pro maminky s dětmi

Lektorka: Dominika Potužáková

*open class

Všimli jste si také, že naše děti opakují téměř vše co děláme my jejich rodiče? Pojďme jim udělat vzor a dobrý základ do života tím, že s nimi budeme cvičit jógu. Jemně protáhneme jak naše tak dětská tělíčka. Děti se hýbou do rytmu známých zpěvů a říkanek. Na závěr jim ukážeme sílu hlubokého dlouhého dechu, který zklidní i to nejneposednější dítko. Každá lekce je individuální a záleží na tom, jak moc nás děti chtějí jen po očku a při hraní pozorovat či se chtějí aktivněji zapojit. Vítány jsou děti od 3 měsíců až po 3 roky.

Pilates 50+

Lektorka: Markéta Marešová

*open class 

S přibývajícím věkem jsou procesy stárnutí zcela přirozené, nicméně pravidelným pohybem a cvičením lze tento nezvratný průběh z velké části ovlivnit. Cvičení Pilates 50+ udržuje klienty ve středním věku a seniory v dobré fyzické a i psychické kondici. Zpomaluje ochabování svalů a posiluje celé tělo. Pilates 50+ je spíše forma "fyziopilates" nebo "jemný pilates" kdy se s klienty zaměřujeme na protažení a posílení celého těla s velkým důrazem na aktivní zapojení hlubokého stabilizačního systému, který nám slouží nejen ke ke zlepšení držení těla, ale i k jeho správnému fungování. Na lekcích využíváme i Pilates pomůcky, aby každá lekce byla svým způsobem jedinečná, ale vždy stála na pevných základech.

Vinyasa Flow I

Lektorka: Szilvia Gőz

*open class / v angličtině

Při sledování začínajících jógových nadšenců, kteří měli problém najít své „místo na podložce“, mě napadlo zkusit představovat jógu nováčkům snadným, zábavným a motivujícím způsobem. Na kurzech jógy pro začátečníky se naučíte základy jógové praxe: základní pozice, správné dýchání, bandhy atd. si zažijete i v pohybu, nicméně v jednodušším, pomalejším tempu vhodném pro začátečníky. Zaměříme se na správné držení těla v jednotlivých pozicích s ohledem na úpravy a přizpůsobení se možnostem každého jednotlivce. Na každé lekci se naučíme nové ásány a jejich využití v pohybu a postupně se budeme pouštět do náročnějších a složitějších pozic, které časem dodají vašemu cvičení hloubku. Stručně řečeno, budeme se učit a budeme tvrdě pracovat, ale budeme si zároveň hrát a bavit se.

 

 

Vinyasa Flow II

Lektorka: Szilvia Gőz

*open class / v angličtině

On the Vinyasa Flow II yoga classes both beginner and more experienced yoga practitioners are welcome. During the classes we practice the basics as well as challenge the body and mind with advanced and fun-crazy poses :) Using your breath as the guide for the rythm of your movment you will calm your monkeymind, center your attention while exploring the flow. 

Flow

Lektorka: Meenal Padhiar

*open class / v angličtině

In this Hatha Flow class, Meenal teaches a balanced practise incorporating asanas  that warm up, strengthen, stretch and rejuvenate the entire body, including sun salutations, standing and balance poses, forward bends and back bends, twists and hip openers; breath work (pranayama) for vital energy and guided meditation are also included. The dynamism and flow of the class is balanced with focus on breath and open-heartedness, bringing a sense of meditation to the whole practise.

Class is taught in English and is aimed at all levels, beginners are welcome.

Hatha jóga - začátečníci / mírně pokročilí

Lektorka: Lída Rejzková

*open class / kurz

Hatha jóga se zaměřuje na důkladné protažení celého těla. Při cvičení se klade důraz především na propojení dechu s pohybem. Jednotlivé hodiny vždy zahájíme zklidněním pomocí dechového cvičení, poté se prohřejeme při dynamické sestavě pozdravu slunci, dále se postupně naučíme jednotlivé pozice – ásany, ve kterých se zaměříme na detailní práci celého těla a budeme se věnovat i nácviku obrácených poloh. Nakonec účinky cvičení umocníme závěrečnou relaxací, která dodá tělu energii a vyrovnanost. Lekce je vhodná pro všechny – mladší i starší, ženy i muže. Udělejte si chvilku pro sebe a přijďte si zacvičit a odreagovat se.

Fresh Morning Flow

Lektorka: Annie Suchá

*open class CZ/EN

An energizing morning yoga practice can work as a natural stimulant to set you up for a productive day! This ashtanga-inspired morning vinyasa yoga class will help you warm up the body and bring you from repose to refresh.

The main focus is given to building of strength, creating of flexibility and connecting of the breath & movement. This class is open to all levels of students and will provide beginner students with support and modifications and more advanced students with options to deepen their experience and move into more advanced variations with mindfulness to both alignment and breath. The class is taught in English and Czech/Slovak friendly.

Join us at Zen Garden and start your day wide-awake and full of life!

Gyrokinesis 

Lektorka: Nolwenn Olexa

*open class / kurz  (CZ/EN)

“Jógový tanec sedící kočky” a.k.a. Gyrokinesis

  • Sedíte každý den mnoho hodin před počítačem? Cítíte napětí nebo bolest v zádech či šíji? Máte pocit, že by jste potřebovali sedět nebo stát více rovně?

Pak tedy přijďte a vyzkoušejte Gyrokinesis!

  • Chtěli byste pravidelně cvičit, ale jóga Vám připadá příliš náročná? Možná, že se Vám sezení na zemi nebo na jógové podložce příliš nezamlouvá?

V tom případě je pro Vás Gyrokinesis to pravé cvičení, poněvadž při Gyrokinesis se převážně sedí na stoličce!

  • Tančíte rádi?

Při Gyrokinesis budete tančit v sedě při rytmických plynulých pohybech.

ČÍST DÁLE

Morning Hatha Awakening

Lektor: Brendan Tucker

*open class (EN)

How we begin our day sets the mood for all that follows. Start your day the right way with a slow, but strong, Hatha practice where we combine the physical postures, pranayama practices and meditation as we set the intention for how our day is going to be. Suitable for all from beginner to advanced with variations and options available for all. 

Each person will choose the options that are suitable for their self, moving through the postures at a pace set by their own breath and limits, not by the teacher. This creates a space for everyone in the class to be working at the intensity that is needed for them, rather than fighting to keep up. This means that we can travel deeper within our self, becoming aware of not just the physical dimension, but transcending to deeper parts of our being for a full transformation of the body, the mind, the energies and our entire self. 

Jemná hatha jóga na posílení orgánů

Lektorka: Dominika Potužáková

*open class 

Jemná hatha jóga zaměřující se na zpomalení vnitřního já a protažení celého těla. Na začátku lekce se nejdříve uvolníme, propojíme se s plným jógovým dýcháním a poté se přesuneme do setrvávání v jednotlivých ásanách, které jemně prodýcháme a tím si procvičíme celé naše fyzické tělo. Každé časové období se skrze pečlivě vybrané ásany budeme věnovat posílení orgánů, které jsou v tom období oslabené. Od ledna do března podpoříme oblast okolo našich ledvin a to tedy bederní páteř, pánevní dno, kyčle a další. V závěru lekce necháme naše těla už jen relaxovat a nasávat jemnou aromaterapii, která činnost podporovaného orgánu také osvěží.

 

Meditace v pohybu

Lektorka: Klára Burgess

*open class

Meditace v pohybu jedinečným způsobem propojuje principy jógy, pohybové meditace a taneční improvizace.

Na co se můžete těšit?

  • Za použití struktury ásan, zklidnění mysli a ponechání těla, aby vás vedlo, najdete svůj vlastní způsob pohybu – svou vlastní jógu.
  • Jógové pozice jsou průvodci po vaší cestě spíše než cílem samým. Jediným cílem je nesoudící, hravý přístup, který nám umožní užít si každý okamžik, plynout od jednoho pohybu k druhému, vnímat tělo a nechat se jím vést.