jóga
dětská jóga a tanec
doTerra
workshopy
masáže a rehabilitace

Aroma Jin jóga

Lektorka: Klára Burgess 

*open class / kurz

pondělí 18:00 - 19:15  /   13.9. - 22.11. 2021 (kromě 27.9.)

cena: kurz 10 lekcí 2 200,-  / drop in 250,-

Cvičení Yin Yogy příznivě ovlivňuje proudění životní energie (chi) do buněk a orgánů celého těla, významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Aplikováním tlaku na body podél meridiánů ovlivňuje Yin Yoga zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura. Abychom tohoto efektu docílili, setrvává se v pózách nejméně 3 minuty.

Na úrovni mysli Yin Yoga pěstuje nesoudící pozornost vůči tomu, co se objevuje v našem fyzickém, emocionálním a energetickém těle. Ukotvuje nás pevně v přítomném okamžiku a pomáhá nám kultivovat svobodný a radostný přístup k životu. Budete odcházet odpočatí a zároveň posíleni na těle i na duchu.

Používání esenciálních olejů během cvičebních hodin dokáže tyto kvality Yin Yogy umocnit, zintenzivnit a posunout daleko za hranice cvičební podložky.

Lekce lze navštěvovat jednotlivě i jako kurz. Primárně je pojat jako ucelený blok, kdy jednotlivé lekce na sebe navazují. Cílem je vyzkoušet si práci s vnitřní energií a působení pozic na naše vnitřní orgány, orgánové soustavy, fyzický i mentální stav. K prohloubení účinku jsou během lekcí používány esenciální oleje terapeutické kvality.

 

Přihlásit se na lekci je možné přes REZERVAČNÍ SYSTÉM

Přihlášení na kurz  je možné osobně na lekci nebo mailem přímo Kláře: burgessklara@gmail.com

Hatha jóga

*open class  / kurz 

úterý 19:15 - 20,15  /   5.10. - 21.12. 2021

cena: open class 200,-  / kurz 12 lekcí 2 200,-

Klidná nedynamická jógová praxe, která v nás nastoluje rovnováhu. Hatha naše tělo tonizuje, čistí a pomáhá nám vyrovnat se se stresem. V pozicích setrváváme na více dechů, abychom si mohli užít jejich benefitů.

Lekce začíná relaxací a zklidněním mysli. V průběhu celé lekce klademe důraz na dech a na principy zdravého pohybu dle jógové terapie. Z průpravných cviků volně přecházíme do ásánové praxe a jemného posílení svalů. Na závěr nás čeká voňavá relaxace.

  • klidné tempo a delší výdrže v pozicích
  • vhodná pro začátečníky i pokročilé
  • lekce začíná zklidněním a končí aromaterapeutickou relaxací

Více se můžete dozvědět na www.mojetelomojejoga.cz.

Přihlásit se na lekci/kurz: https://www.appwellbe.cz/s/hatha-joga

Vinyasa flow jóga

*open class  / kurz  

  Neděle 3.10. - 19.12. 2021

  cena: open class 200,-  / kurz 150,- za lekci

Mé klienty chci naučit především mít rád sám sebe, své tělo a umět s ním správně pracovat. Při Vinyasa flow józe se mezi jednotlivými ásanami přesouváme na vlně našeho dechu. Snažím se s každým pracovat individuálně a přizpůsobit pozici tak, abychom se v ní cítili pevně a příjemně. V uzavřeném kurzu jdeme krok po kroku od správného dýchání, práce se svým tělem v různých ásanách a i umění relaxovat. Každý jsme jedinečný a krásný takový jaký jsme a je třeba si užívat každého okamžiku, nádechu i výdechu…

Budu se na Vás těšit! Namasté ♥

Přihlásit se na lekci/kurz můžete přímo u Hanky: 602378487

Mindfulness  MBSR

V tomto kurzu budeme cvičit VŠÍMAVOST / MINDFULNESS − uvědomování si toho, co se v těle, pocitech a mysli právě odehrává, aniž bychom se tím nechali unést do obav nebo dalších reakcí, které stres ještě zesilují. Všímavost může významně změnit způsob prožívání stresu a obtíží i zvýšit naši schopnost jim čelit.

MBSR (minudflness-based stress reduction, snižování stresu všímavostí) je program vytvořený Jon Kabat-Zinnem v roce 1979 na klinice univerzity v Massachusetts, jehož účinky byly mnohokrát ověřeny vědecky. Strukturovaný kurz nabízí paletu technik zvládání stresu, které se trénují meditačními cvičeními. Kurz probíhá v podpůrné, týdenně se scházející skupině, každodenní samostatné cvičení (podle nahrávky) je však těžiště získávání nových dovedností. Více o MBSR si můžete přečíst na https://lessstress.cz/cs .

8-týdenní kurz podle standardního programu MBSR  bude mít následující průběh:

  1. individuální pohovor (možno telefonicky) před začátkem kurzu;
  2. 8 skupinových setkání ve středy 9.9.−28.10.2020 v čase 18:00−20:30hod.
  3. celodenní den všímavosti v sobotu 17.10.2020 10-17hod.
  4. individuální pohovor cca 4 týdny po kurzu.

Samostatné denní cvičení (cca 30 minut, minimálně 5× za týden) podle brožurky, kterou dostanete, je nedílnou součástí kurzu, na skupinových setkáních je pak prostor k jeho diskusi.

Na konci kurzu je možné vystavit certifikát o jeho absolvování; k tomu je třeba absentovat maximálně na 2 setkáních (den všímavosti se počítá za 2).

Plná cena kurzu je 6.000 Kč. Cena snížená na 70% je nabízena seniorům, studentům, postiženým, rodičům na rodičovské dovolené, samoživitelkám, sociálním a zdravotním pracovníkům atp.; v případě finanční tísně či jiné obtížné situace je možné se domluvit i jinak — kontaktujte nás.

Pro přihlášení: nás kontaktujte mailem info@lessstress.cz či telefonicky +44-7950-354414 (Katarína) nebo +420777576180 (Václav).

Výrazový tanec pro děti 4-6 let / taneční přípravka

Lektorka: Klára Burgess

*kurz     

Tanec dětem přináší radost a sebevědomí. Získávají pevnější a zdravější tělo, které se učí lépe vnímat a všestranně používat. Pohyb je propojen s dětskou představivostí a podpořen hudbou. Děti se skrze tanec stávají zvířátky, kouzelníky či vílami. Děti zdokonalí svou prostorovou orientaci, cit pro hudbu a schopnost kreativního sebevyjádření.

Součásti rozcvičky bude také jóga pro děti, která kultivuje respekt k sobě i svému okolí, učí harmonii. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. 

Výuka tance vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika navazuje na přirozenost lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

10 lekcí - cena 1500,- ( 1 lekce á 150,-)

Přihlásit se na kurz je možné přímo lektorce na burgessklara@gmail.com

Výrazový tanec pro děti 8-10 let / taneční skupina Zenušky

Lektorka: Klára Burgess

Lekce se koná v tanečním studiu Zborovská 22 v úterý a ve čtvrtek 17:00-18:00, pro registraci na kurz kontaktujte lektorku na burgessklara@gmail.com

*kurz 

Díky tanci děti získají přirozenou a zdravou cestou sílu, pružnost, orientaci v prostoru, pohybovou paměť, cit pro hudbu a v neposlední řadě schopnost autentického uměleckého sebevyjádření a radost z pohybu. Součástí lekcí bude také nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.

Výuka vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla. Limon technika je způsobem, jak získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Výrazový tanec pro děti 11-14 let / taneční skupina Zenušky

Lektorka: Klára Burgess

Lekce se koná v tanečním studiu Zborovská 22 v pondělí 15:45 - 17:15 a ve středu 16:00-17:30, pro registraci na kurz kontaktujte lektorku na burgessklara@gmail.com

*kurz 

Výuka vychází z Limon techniky, která umožňuje získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Limon jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Součástí lekcí bude take nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.