jóga
dětská jóga a tanec
doTerra
workshopy
masáže a rehabilitace

Jin jóga (akupunktura bez jehly)

Lektorka: Klára Burgess 

*open class / kurz   6.1. - 10.2. 2020

Cvičení Yin Yogy příznivě ovlivňuje proudění životní energie (chi) do buněk a orgánů celého těla, významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Aplikováním tlaku na body podél meridiánů ovlivňuje Yin Yoga zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura. Abychom tohoto efektu docílili, setrvává se v pózách nejméně 3 minuty.

Na úrovni mysli Yin Yoga pěstuje nesoudící pozornost vůči tomu, co se objevuje v našem fyzickém, emocionálním a energetickém těle. Ukotvuje nás pevně v přítomném okamžiku a pomáhá nám kultivovat svobodný a radostný přístup k životu. Budete odcházet odpočatí a zároveň posíleni na těle i na duchu.

Lekce lze navštěvovat jednotlivě i jako kurz. Primárně je pojat jako ucelený blok, kdy jednotlivé lekce na sebe navazují. Cílem je vyzkoušet si práci s vnitřní energií a působení pozic na naše vnitřní orgány, orgánové soustavy, fyzický i mentální stav. K prohloubení účinku jsou během lekcí používány esenciální oleje terapeutické kvality.

Přihlásit se na lekci je možné přes REZERVAČNÍ SYSTÉM

Přihlášení na kurz  je možné osobně na lekci nebo mailem přímo Kláře: burgessklara@gmail.com

Hatha jóga - začátečníci / mírně pokročilí

Lektorka: Lída Rejzková

*open class   pondělí 19:00-20:15

Hatha jóga se zaměřuje na důkladné protažení celého těla. Při cvičení se klade důraz především na propojení dechu s pohybem. Jednotlivé hodiny vždy zahájíme zklidněním pomocí dechového cvičení, poté se prohřejeme při dynamické sestavě pozdravu slunci, dále se postupně naučíme jednotlivé pozice – ásany, ve kterých se zaměříme na detailní práci celého těla a budeme se věnovat i nácviku obrácených poloh. Nakonec účinky cvičení umocníme závěrečnou relaxací, která dodá tělu energii a vyrovnanost. Lekce je vhodná pro všechny – mladší i starší, ženy i muže. Udělejte si chvilku pro sebe a přijďte si zacvičit a odreagovat se.

Přihlásit se na lekci je možné přes REZERVAČNÍ SYSTÉM nebo mailem přímo Lídě.

Přihlášení na kurz  je možné osobně na lekci nebo mailem přímo Lídě: lidare@seznam.cz

Jóga od začátku

*open class  neděle 18:00 - 19:15

Mé klienty chci naučit především mít rád sám sebe, své tělo a umět s ním správně pracovat. Snažím se s každým pracovat individuálně a přizpůsobit pozici tak, aby byla příjemná. V kurzu jdeme krok po kroku od správného dýchání, práce se svým tělem v různých ásanách a i umění relaxovat. Vycházím z pozic Ashtanga vinyasa jógy obohacených o další pozice z power jógy. Každý jsme jedinečný a krásný takový jaký jsme a je třeba si užívat každého okamžiku, nádechu i výdechu…

Budu se na Vás těšit! Namasté ♥

Přihlásit se na lekci můžete přímo u Hanky: hankapaleckova@email.cz

Pilates 50+

Lektorka: Markéta Marešová

*open class 

S přibývajícím věkem jsou procesy stárnutí zcela přirozené, nicméně pravidelným pohybem a cvičením lze tento nezvratný průběh z velké části ovlivnit. Cvičení Pilates 50+ udržuje klienty ve středním věku a seniory v dobré fyzické a i psychické kondici. Zpomaluje ochabování svalů a posiluje celé tělo. Pilates 50+ je spíše forma "fyziopilates" nebo "jemný pilates" kdy se s klienty zaměřujeme na protažení a posílení celého těla s velkým důrazem na aktivní zapojení hlubokého stabilizačního systému, který nám slouží nejen ke ke zlepšení držení těla, ale i k jeho správnému fungování. Na lekcích využíváme i Pilates pomůcky, aby každá lekce byla svým způsobem jedinečná, ale vždy stála na pevných základech.

Aštanga jóga Mysore

Lektorka: Marie Ervová

*open class

 

každé úterý a čtvrtek  od 7,00 do 9,00     

Ashtanga jóga je jednou z klasických jóg vycházející z hatha jógy. Nejedná se o žádný moderní a nově vytvořený systém jógy, ale tento systém je založený na starém vědění sepsaném v Yoga Koruntě. Hlavním rozdílem oproti hatha józe je dynamika pohybu, tzv. vinyása. Jednotlivé asány (pozice) jsou propojeny s dechem, který udržuje tělo zahřáté a pomáhá utišit mysl. Tělo se při této technice zbavuje toxinů, agní (trávící oheň) se zvyšuje a pomáhá tak zlepšovat imunitu a zdraví aspirantů. Každá série má svoji roli v systému. První série jóga chikitsa zlepšuje zdraví, druhá série čistí nervový systém, třetí série pomáhá se skoliózami. 
 
Metoda učení ashtangy Mysore získala svoje jméno po jihoindickém městě, kde působil K. Patthabi Jois, kterému se podařilo rozšířit ashtangu po celém světě. V rámci této metody každý student cvičí svoji porci jógových asán ve svém tempu a učitel mu pozice postupně přidává, případně mu asány adaptuje, tak aby je student zvládl. Úplný začátečník začne tedy nejprve pozdravy slunce, a postupně se naučí celou sérii. To může trvat tři měsíce nebo i déle. Záleží pouze na studentovo vůli (zda dochází za svým učitelem pravidelně a pamatuje si, co se na poslední lekci naučil) a fyzické kondici. Jedná se o vlastní praxi, při které berou studenti za sebe sami zodpovědnost a učitel je pouze jejich průvodcem. 

Přihlásit se na lekci je možné přes REZERVAČNÍ SYSTÉM

Mindfulness: Novoroční kurz všímavosti (MBSR)

*kurz  22.1. - 11.3. 2020  /  středa 19,00 - 21,30

 Každý člověk přirozeně prožívá stres, doprovázený nepříjemnými stavy těla, pocity a myšlenkami. V tomto kurzu budeme cvičit VŠÍMAVOST / MINDFULNESS − uvědomování si toho, co se v těle, pocitech a mysli právě odehrává, aniž bychom se tím nechali unést do obav nebo dalších reakcí, které stres ještě zesilují. Všímavost může významně změnit způsob prožívání stresu a obtíží i zvýšit naši schopnost jim čelit.

MBSR (minudflness-based stress reduction, snižování stresu všímavostí) je program vytvořený Jon Kabat-Zinnem v roce 1979 na klinice univerzity v Massachusetts, jehož účinky byly mnohokrát ověřeny vědecky. Strukturovaný kurz nabízí paletu technik zvládání stresu, které se trénují meditačními cvičeními. Kurz probíhá v podpůrné, týdenně se scházející skupině, každodenní samostatné cvičení (podle nahrávky) je však těžiště získávání nových dovedností. Více o MBSR si můžete přečíst na https://lessstress.cz/cs .

Tento kurz tvoří 8 setkání ve skupině a jeden celodenní blok v sobotu 29.2. 2020 (střídání různých cvičení, vedené meditace, oběd v tichu).

Kurz stojí 5.500Kč, snížená cena je nabízena seniorům, studentům, postiženým, rodičům na rodičovské dovolené, samoživitelkám, sociálním a zdravotním pracovníkům; v obtížné finanční situaci možnost slevy po domluvě.

Pro přihlášení na kurz kontaktujete přímo Katarínu mailem na katarina@lessstress.cz či na telefonu +44-7950-354414.

Výrazový tanec pro děti 4-6 let / taneční přípravka

Lektorka: Klára Burgess

*kurz     

Tanec dětem přináší radost a sebevědomí. Získávají pevnější a zdravější tělo, které se učí lépe vnímat a všestranně používat. Pohyb je propojen s dětskou představivostí a podpořen hudbou. Děti se skrze tanec stávají zvířátky, kouzelníky či vílami. Děti zdokonalí svou prostorovou orientaci, cit pro hudbu a schopnost kreativního sebevyjádření.

Součásti rozcvičky bude také jóga pro děti, která kultivuje respekt k sobě i svému okolí, učí harmonii. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. 

Výuka tance vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika navazuje na přirozenost lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

10 lekcí - cena 1500,- ( 1 lekce á 150,-)

Přihlásit se na kurz je možné přímo lektorce na burgessklara@gmail.com

Výrazový tanec pro děti 8-10 let / taneční skupina Zenušky

Lektorka: Klára Burgess

Lekce se koná v tanečním studiu Zborovská 22 v úterý a ve čtvrtek 17:00-18:00, pro registraci na kurz kontaktujte lektorku na burgessklara@gmail.com

*kurz 

Díky tanci děti získají přirozenou a zdravou cestou sílu, pružnost, orientaci v prostoru, pohybovou paměť, cit pro hudbu a v neposlední řadě schopnost autentického uměleckého sebevyjádření a radost z pohybu. Součástí lekcí bude také nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.

Výuka vychází z Limon techniky – jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla. Limon technika je způsobem, jak získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Výrazový tanec pro děti 11-14 let / taneční skupina Zenušky

Lektorka: Klára Burgess

Lekce se koná v tanečním studiu Zborovská 22 v pondělí 15:45 - 17:15 a ve středu 16:00-17:30, pro registraci na kurz kontaktujte lektorku na burgessklara@gmail.com

*kurz 

Výuka vychází z Limon techniky, která umožňuje získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Limon jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Součástí lekcí bude take nácvik choreografií, se kterými se Zenušky pravidelně účastní přehlídky scénického tance v Salesiánském divadle.