jóga
tanec a jóga pro děti
doTerra
workshopy
masáže a rehabilitace

Bodyterapie / Bioenergetická cvičení

Bodyterapie  představuje specifický,  jemný i intenzivní a zároveň bezpečný způsob sebepoznání, seberozvoje a úzdravy člověka po stránce psychické i tělesné. Fyzická cvičení jsou její zásadní součástí.

Bioenergetika je komplexní metoda práce s psychikou a tělem člověka, kterou vytvořil americký lékař a psychoterapeut Alexandr Lowen. Pomocí cvičení je možné uvolnit chronická svalová napětí v těle i nadbytečnou vědomou kontrolu a otevřít tak cestu k obnovení a prohloubení pozornosti k našemu vnitřnímu prožívání na rovině tělesné i emoční a tím i hlubšímu osobnímu porozumění a sebepoznání.

Během lekcí:

 • zažijete pohyb na široké škále od velmi jemného až po velmi intenzívní
 • pracujeme s dechem, hlasem, případně i dotykem
 • stále směřujeme pozornost k vlastnímu prožívání a prohlubujeme tak schopnost citlivě vnímat své tělesné pocity a emoce
 • rozvíjíme schopnost vědomého prožívání přítomného okamžiku, umění být "tady a teď"
 • propojujeme a harmonizujeme tělesnou, myšlenkovou a emoční rovinu
 • rozvíjíme přirozenou pohyblivost a spontaneitu tělesného i emočního projevu
 • uvolňujeme chronická svalová i vnitřní napětí, což přispívá ke snížení hladiny dlouhodobého i aktuálního stresu
 • učíme se zacházet se stresem
 • učíme se laskavému přístupu k sobě samým
 • cvičící si volí intenzitu podle svých potřeb a tělesné kondice

Více o cvičeních také na  www.bodyterapie.cz

Zacvičit si můžete s  Alicí Borskou

Přihlásit se na lekci je možné přes REZERVAČNÍ SYSTÉM

Aroma Jin jóga

Lektorka: Klára Burgess 

*open class / kurz

pondělí 18:00 - 19:15 

cena: kurz 10 lekcí 2 200,-  / drop in 250,-

Cvičení Jin Jógy příznivě ovlivňuje proudění životní energie (chi) do buněk a orgánů celého těla, významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Aplikováním tlaku na body podél meridiánů ovlivňuje Yin Yoga zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura. Abychom tohoto efektu docílili, setrvává se v pózách nejméně 3 minuty.

Na úrovni mysli Yin Yoga pěstuje nesoudící pozornost vůči tomu, co se objevuje v našem fyzickém, emocionálním a energetickém těle. Ukotvuje nás pevně v přítomném okamžiku a pomáhá nám kultivovat svobodný a radostný přístup k životu. Budete odcházet odpočatí a zároveň posíleni na těle i na duchu.

Používání esenciálních olejů během cvičebních hodin dokáže tyto kvality Yin Yogy umocnit, zintenzivnit a posunout daleko za hranice cvičební podložky.

Lekce lze navštěvovat jednotlivě i jako kurz. Primárně je pojat jako ucelený blok, kdy jednotlivé lekce na sebe navazují. Cílem je vyzkoušet si práci s vnitřní energií a působení pozic na naše vnitřní orgány, orgánové soustavy, fyzický i mentální stav. K prohloubení účinku jsou během lekcí používány esenciální oleje terapeutické kvality.

 

Přihlásit se na lekci je možné přes REZERVAČNÍ SYSTÉM

Přihlášení na kurz  je možné osobně na lekci nebo mailem přímo Kláře: burgessklara@gmail.com

Hatha jóga

*open class

úterý 19:15 - 20,15  /   4.1. - 28.6. 2022

cena: open class 200,-  / Permanentka 10 lekcí 1 800,-

Lekce je sestavena na základě principů zdravého pohybu a jógové terapie. Jemnou ásánovou praxí se navracíme k principům zdravého pohybu a k vývojové kineziologii. V každodenním životě na zdravou posturu mnohdy zapomínáme, a tím mohou začít naše zdravotní problémy, bolesti pohybového aparátu. Klidné tempo lekce je vhodné pro začátečníky i pro pokročilé, protože ásány probíráme od základu. Hatha jóga naše tělo tonizuje, čistí a pomáhá nám vyrovnat se se stresem. V pozicích setrváváme na více dechů, abychom si mohli užít jejich benefitů.

Lekce začíná relaxací a zklidněním mysli. V průběhu celé lekce klademe důraz na dech a správné provedení pozic. Z průpravných cviků volně přecházíme do ásánové praxe a jemného posílení svalů. Na závěr nás čeká voňavá relaxace.

 • klidné tempo a delší výdrže v pozicích
 • vhodná pro začátečníky i pokročilé
 • lekce začíná zklidněním a končí aromaterapeutickou relaxací

Více se můžete dozvědět na www.mojetelomojejoga.cz.

Přihlásit se na lekci je možné na https://www.appwellbe.cz/s/hatha-joga-jogova-terapie

Moderní výrazový tanec pro děti od 3 do 5 let

Lektorka: Klára Burgess

*kurz   /  open class   13.9.- 13.12. 2022

 

zápis a ukázková hodina 6.9. 2022  15.30 - 16:15

úterý 15.30 - 16:15

cena:  1 lekce 200,-   /   kurz   14  lekcí  2800,-

Děti se naučí základy techniky moderního tance a umění improvizace zatímco budou budovat správné a zdravé postavení těla a schopnost využít v pohybu jeho plnou kapacitu. Formou hry se také naučí pozice z jógy pro protažení a zpevnění.

Přihlásit se na kurz je možné přímo lektorce na burgessklara@gmail.com

Výrazový tanec pro děti 9-13 let

taneční skupina Tancem

Lektorka: Klára Burgess

*kurz

Výuka vychází z Limon techniky, která umožňuje získat vynikající všestranný základ pro jakýkoli taneční styl a zároveň je plnohodnotnou uměleckou formou, která je vyučována na všech předních tanečních školách v Evropě a USA.

Limon jedna ze zakládajících technik amerického moderního tance, kterou lektorka studovala na Roehampton University v Londýně a na Limon Institut v New Yorku. Limon technika vychází z přirozenosti lidského těla a dovoluje studentům, aby nalezli svou vlastní jedinečnost pohybu při plném využití potenciálu těla.

Součástí tréninku jsou také základy klasického baletu  a nácvik choreografií, ve kterých se využívá improvizace a vlastní kreativita žáků. 

Přihlásit se na kurz je možné přímo lektorce na burgessklara@gmail.com