jóga
dětská jóga a tanec
doTerra
workshopy
masáže a rehabilitace

Klára Burgess

Klára vystudovala Taneční Antropologii a Taneční Choreografii na Roehampton University v Londýně, kde ji zájem o kreativní propojení těla a mysli přivedl k józe. Při studiu moderního tance na Limon Institute v New Yorku objevila jin jógu, která se stala její vášní. Jin jógu dále studovala na Insight Yoga Institute pod vedením Sarah Powers, světově známé instruktorky.

Jin jógou se zabývá od roku 2007. Od roku 2015 propojuje Klára jin jógu s aromaterapií na hodinách aroma jin jógy. Jin jóga nám pomáhá přeladit se z vnějšího světa do svého nitra, spojit se se svým srdcem, s přítomným okamžikem, napojit se znovu na proud vnitřní samoléčebné energie. Stejné kvality mají i esenciální oleje. Mocná synergie jógy a esenciálních olejů posune praktikování jógy daleko za rámec cvičební podložky.

Klára učí moderní tanec od roku 1999 děti i dospělé u nás i v zahraničí. Sedm let působila jako pedagog a choreograf skupiny moderního tance při ZUŠ v Praze 9. Před otevřením svého studia Zen Garden také aktivně tančila, podílela se na nezávislých tanečních projektech u nás a v USA. 

Klára miluje práci s dětmi a v Zen Garden učí také dětskou jógu a výrazový tanec pro děti. Ve svých hodinách aplikuje vše, co se naučila při studiích v zahraničí. Vede děti k tomu, aby našly vlastní pohybový projev, radost ze sebevyjádření, ale také správné a zdravé postavení těla a schopnost využít v pohybu jeho plnou kapacitu. 

Klára nabízí také soukromé lekce v Zen Garden.

Lída Rejzková

S jógou se Lída setkala již v dětství, kdy cvičila s rodiči. Hlouběji se jí začala věnovat až v dospělosti po úrazu páteře. Nejprve pro ní byla jóga terapií, později se stala životní cestou a když přišel pocit sdílení, začala jógu učit. Praktikuje především Hatha jógu podle Iyengara a Sivananda jógu, ale také dynamickou Ashtanga Vinyasa jógu a Vinyasa Flow. Několikrát navštívila Indii, kde se věnovala studiu jógy a absolvovala Iyengar a Sivananda jóga učitelské kurzy. Její lekce jsou zaměřeny zejména na relaxaci, pozorování dechu, detailní práci těla v jednotlivých pozicích a cvičení obracených pozic. Jóga je pro ni radost, otevřený obzor a nikdy nekončící vnitřní obohacení.

S Lídou si můžete zacvičit Hatha jógu.

Jakub Bláha

Yogi, mileniálový inženýr a cestovatel

Jakub se poprvé setkal s jógou před 4 lety. Na první hodinu zašel na doporučení lékaře kvůli svým problémům se zády a nedostatkem energie. Konečné propadnutí a spojení s jogovou cestou nastalo v roce 2016 při pracovní návštěvě Indie, kde potkal své současné guruji Manishe Pole and Neetu Singh. Jakub dokončil svůj první učitelský trénink pod vedením svých učitelů v únoru 2019 s certifikací 200 RYT Yoga Alliance a od té doby učí v Praze. Zaměřuje se na tradiční indický přístup Vinyasa Jogy a Hatha Jogy, který klade důraz na koncetraci mysli, dynamiku, rovnováhu, dechová cvičení pranayam a meditaci nebo relaxační techniku yoga nidra. Jakub je zkušený a vášnivý cestovatel. Za svůj život už žil ve 4 zemích a navštívil mnohé další. Miluje poznávání nových kultur a v rámci toho učení se jeden od druhého a poznávání sebe sama. Velmi úzké pouto ho pojí zejména s Indií, kterou už mnohokrát navštívil, a kde má spoustu přátel. Zajímá se především o starodávnou indickou kulturu, ze které právě pochází joga a ayurveda.

S Jakubem si můžete zacvičit Vinyasa Flow jógu.

Markéta Marešová

K pilates jsem se dostala téměř před 7 lety, kdy mne k této formě cvičení přivedla má fyzioterapeutka, při řešení problémů se zády jako následek aktivního sportu. Znalost pilates mi hodně pomohla s vnímáním a prací se svým tělem v běžném životě a proto se řídím heslem, že tělo je náš chrám a proto bychom k němu i tak měli přistupovat. Díky cvičení pilates dosahuji snáze propojení těla a mysli. Je to precizní a funkční cvičení, které pomáhá nejenom od bolesti zad, ale k celkovému zlepšení fungování našeho těla. Věřím, že to co dělám má smysl a proto budu velmi ráda, když své zkušenosti budu moci předat na hodinách svým klientům.

Apolena Tůmová

Iyengar jóga mě vtáhla do svého světa svými nároky na  kvalitu provádění praxe, a to nejen asánové. Kromě fyzických benefitů v sobě obsahuje velký spirituální přesah a jsem vděčná, že mohu takové propracované učení předávat dál.
Pro řadu z nás je klasická meditace, představa sezení a nicnedělání, poněkud radikální. Iyengar jóga nabízí meditaci v pohybu.
Na lekcích pracuji s lidmi, kteří chtějí řešit bolesti zad, pracují na větší flexibilitě nebo právě hledají onen mentální aspekt. Každý z klientů si může najít svoji motivaci, proč se józe věnovat.
Byť se sama věnuji meditační praxi podle linie Shambhala buddhismu, oceňuji genialitu stylu vytvořenou gurujim BKS Iyengarem, která je přijatelná pro každého a aplikovatelná do běžného života.
 

Vzdělání a osvědčení:

  • 1999-2002- VOSP Dis.
  • 2003-2009 PACR Mgr.

Certifikáty:

  • 2012-2014 Iyengar yoga, Intro I, II
  • 2011 Iyengar yoga Studies and Vinyasa studies in India
  • 2010 RYT-200 Certified Yoga Teacher USA (Hatha yoga)
  • 2009 Fitness yoga basic
  • 2007 Výživový poradce
  • Instruktor lyžování třídy „C“

Hana Palečková

S jógou jsem se poprvé setkala před několika lety, kdy jsem se nechala nalákat kolegyněmi v práci a šla na hodinu power jógy. Nejdříve to pro mne byla jen jedna z dalších sportovních činností, ale postupem času jsem zjistila, že mi jóga přináší daleko více. Především v období po porodu mi byla jóga velkou oporou a to z hlediska fyzického i duševního zdraví. Z jógy se stala moje láska, vášeň a součást každodenního života. Ovlivnila nejen mne, ale do určité míry i mé okolí a to v pozitivním slova smyslu. Sama cvičím ashtanga vinyasa jógu. Se svými klienty pak power jógu s prvky ashtanga vinyasa jógy. Snažím se neustále dále vzdělávat a přinášet do svých hodin něco nového.

Vedu individuální i skupinové lekce, stejně tak pořádám jógové pobyty. Můžete navštívit i mé stránky na Facebooku – Jóga s Hankou P

Budu se na Vás těšit! Namasté ♥

Katarína Bírešová

Katarína je aktuálně ve výcviku jako akreditovaný lektor MBSR v institutu Mindfulness UK. Je též certifikovanou učitelkou hatha-jógy z Rišikéše v Indii. MBSR učí anglicky, česky a slovensky.

Má profesní zkušenost s psychiatrií (psychiatrická léčebna Bohnice) a neurologickou péčí (National Hospital for Neurology and Neurosurgery).

Dlouhodobě se věnuje praxi meditace Vipassanā v tradici Mahasi Sayadaw, v roce 2016 byla jmenována od Ajahna Tonga, opata kláštera v Chom Tong, učitelkou meditace vipassana.

 

Meenal Padhiar

Meenal was born in India, and grew up in London with a passion for the wellness and meditational traditions of India, particularly yoga. She has been a yoga practitioner since 2004 when she was introduced to the Sivananda yoga tradition, and has since studied and practised numerous yoga styles over the years, including Ashtanga vinyasa, Iyengar, and Jivanmukti yoga. Her commitment to learning and teaching yoga led her to leave her job as a research scientist in the pharmaceutical industry and pursue a teacher’s training course in India. She has been teaching yoga since 2011 and her approach draws from the various yoga traditions she has learnt, offering a dynamic and meditative practice with emphasis on postural alignment, breath and heart-centeredness. She is also a certified Ayurveda practitioner, Reiki practitioner and Reflexology therapist. Her passion for health and wellness is complemented by her on-going study of Indian philosophical and meditational traditions, including Advaita and Buddhism.

Pauline Delcroix

Pauline Delcroix is a French scientist living in Prague for a few years. She met yoga many years ago through her Aunt but really deepened her practice when she started Dru Yoga in Prague. 

She found out then that helping people through science wasn't enough and that she wanted to share her experience and knowledge of yoga with others, so she started the Dru yoga teacher training in order to do so. 
Sharing and teaching meditation, relaxation and yoga postures accessible for everyone is something that she genuinely loves and enjoys to do.
 
Enjoy Pauline's Dru Yoga in Zen Garden.

Petra Levá

lektorka Školy pánevního dna a zdravotní tělesné výchovy,
dula, praktikantka kraniosakrální biodynamiky,
matka dcery a syna s porodní zkušeností doma i v porodnici