jóga
dětská jóga a tanec
doTerra
workshopy a pobyty
masáže a rehabilitace

Klára Burgess

Klára vystudovala Taneční Antropologii a Taneční Choreografii na Roehampton University v Londýně, kde ji zájem o kreativní propojení těla a mysli přivedl k józe. Při studiu moderního tance na Limon Institute v New Yorku objevila jin jógu, která se stala její vášní. Jin jógu dále studovala na Insight Yoga Institute pod vedením Sarah Powers, světově známé instruktorky.

Jin jógou se zabývá od roku 2007. Od roku 2015 propojuje Klára jin jógu s aromaterapií na hodinách aroma jin jógy. Jin jóga nám pomáhá přeladit se z vnějšího světa do svého nitra, spojit se se svým srdcem, s přítomným okamžikem, napojit se znovu na proud vnitřní samoléčebné energie. Stejné kvality mají i esenciální oleje. Mocná synergie jógy a esenciálních olejů posune praktikování jógy daleko za rámec cvičební podložky.

Klára učí moderní tanec od roku 1999 děti i dospělé u nás i v zahraničí. Sedm let působila jako pedagog a choreograf skupiny moderního tance při ZUŠ v Praze 9. Před otevřením svého studia Zen Garden také aktivně tančila, podílela se na nezávislých tanečních projektech u nás a v USA. 

Klára miluje práci s dětmi a v Zen Garden učí také dětskou jógu a výrazový tanec pro děti. Ve svých hodinách aplikuje vše, co se naučila při studiích v zahraničí. Vede děti k tomu, aby našly vlastní pohybový projev, radost ze sebevyjádření, ale také správné a zdravé postavení těla a schopnost využít v pohybu jeho plnou kapacitu. 

Klára nabízí také soukromé lekce v Zen Garden.

Lída Rejzková

S jógou se Lída setkala již v dětství, kdy cvičila s rodiči. Hlouběji se jí začala věnovat až v dospělosti po úrazu páteře. Nejprve pro ní byla jóga terapií, později se stala životní cestou a když přišel pocit sdílení, začala jógu učit. Praktikuje především Hatha jógu podle Iyengara a Sivananda jógu, ale také dynamickou Ashtanga Vinyasa jógu a Vinyasa Flow. Několikrát navštívila Indii, kde se věnovala studiu jógy a absolvovala Iyengar a Sivananda jóga učitelské kurzy. Její lekce jsou zaměřeny zejména na relaxaci, pozorování dechu, detailní práci těla v jednotlivých pozicích a cvičení obracených pozic. Jóga je pro ni radost, otevřený obzor a nikdy nekončící vnitřní obohacení.

S Lídou si můžete zacvičit Hatha jógu.

Meenal Padhiar

Meenal was born in India, and grew up in London with a passion for the wellness and meditational traditions of India, particularly yoga. She has been a yoga practitioner since 2004 when she was introduced to the Sivananda yoga tradition, and has since studied and practised numerous yoga styles over the years, including Ashtanga vinyasa, Iyengar, and Jivanmukti yoga. Her commitment to learning and teaching yoga led her to leave her job as a research scientist in the pharmaceutical industry and pursue a teacher’s training course in India. She has been teaching yoga since 2011 and her approach draws from the various yoga traditions she has learnt, offering a dynamic and meditative practice with emphasis on postural alignment, breath and heart-centeredness. She is also a certified Ayurveda practitioner, Reiki practitioner and Reflexology therapist. Her passion for health and wellness is complemented by her on-going study of Indian philosophical and meditational traditions, including Advaita and Buddhism.

Meenal vede v Zen Garden v angličtině lekce Flow.

Szilvia Gőz

Szilvia je maďarská jogínka, jógu praktikuje od roku 2005. Její vášeň pro jógu postupně rostla a vyústila v nápad získat certifikát jógového instruktora, díky kterému může svou vášeň šířit a umožnit zažít blahodárné účinky, které cvičení jógy přináší, většímu množství lidí. Její hodiny jsou vedené v angličtině a jsou zábavné.

Se Szilvií si můžete přijít zacvičit Vinyasa Flow I a II.

Annie Suchá

Annie began practicing yoga 10 years ago, at first once a week as a means to cope with stress, using yoga as a “stretching exercise” to compensate tight muscles developed from other (aerobic) sports she practiced. And the more she practiced yoga, the more she felt she needs to roll out the mat and practice more asana. Later on, the asana practice was not enough and she wanted to go deeper, to understand and develop other aspects of yoga. In September 2016, she completed the 200 hrs RYT Ashtanga Vinyasa Teacher Training in Nepal and is happy to share her love and passion with the students.

Annie’s classes are taught in a vinyasa style and inspired by ashtanga yoga. Since the main focus is given to the most important component of yoga asana – breathing, every class includes also a short pranayama practice. Annie teaches a balanced but challenging practice, so be ready to sweat (and have fun)! Her classes are led in English but they are Czech/Slovak friendly.

Kateřina Volková

Jin józe se věnuji 6 let pod vedením lektorky Kláry Burgess. Mezi všemi styly jógy, které jsem
měla možnost vyzkoušet, mne zaujala svou komplexností, jemností, důsledností a
dalekosáhlým účinkem. Cvičením jin jógy se mi nejen zlepšilo fyzické zdraví, pružnost těla a
odolnost, ale zejména můj mentální stav. Jin jóga. má velmi pozitivní účinek na emoční a
psychický stav a odbourání stresu. Díky působení na meridiány a jemné struktury uvnitř i vně
našeho těla, lze pravidelným cvičením jin jógy pracovat i s vlastní energetikou, psychickým
stavem a zejména naším přístupem k životu a okolí.

Lekce lze navštěvovat jednotlivě i jako kurz. Primárně je pojat jako ucelený blok, kdy
jednotlivé lekce na sebe navazují. Cílem je vyzkoušet si práci s vnitřní energií a působení
pozic na naše vnitřní orgány, orgánové soustavy, fyzický i mentální stav. K prohloubení
účinku jsou během lekcí používány esenciální oleje terapeutické kvality související s danou
orgánovou soustavou a tématem lekce.

Nolwenn Olexa

Nolwenn Olexa, francouzka žijící v České Republice s vášní pro argentinské tango. S metodou Gyrokinesis se seznámila při hledání, jak prohloubit a zlepšit své taneční zkušenosti, jak z pohledu tanečníka, tak z pohledu tanečního lektora. Svým pojetím kruhových a spirálových pohybů je Gyrokinesis perfektním nástrojem pro Argentinské tango, které ve velké míře využívá rotujících pohybů. Co se jí na Gyrokinesis líbí je, že se svými plynulými a přirozenými pohyby podobá tanci. A že toto cvičení je zábava a radost! 

Při aplikaci metody Gyrokinesis zjistila, jak přirozeně se upravilo držení těla jejích studentů a jak jim často pomohlo s jejich problémy se zády a šíjí. Navíc si uvědomila, že cvičení Gyrokinesis vede k dobré náladě v každodením životě. “Po hodině cvičení Gyrokinesis se cítím lehká, pevná a plná energie”. 

Nolwenn absolvovala lektorský kurz Gyrokinesis v Německu a nyní by ráda rozšířila tuto metodu i zde v Praze. Každý, kdo sedí mnoho hodin bude mít z cvičení Gyrokinesis prospěch, poněvadž naše tělo není stavěné na celodenní sezení v jedné statické pozici. Vzhledem k tomu, že Gyrokinesis cvičení lze ve velké míře provádět právě na židli či stoličce i bez velkých požadavků na prostor, může si každý jednoduše zacvičit přímo v kanceláři. I malá chvilka cvičení přinese blahodárný pocit znovuzrození.

Markéta Marešová

K pilates jsem se dostala téměř před 7 lety, kdy mne k této formě cvičení přivedla má fyzioterapeutka, při řešení problémů se zády jako následek aktivního sportu. Znalost pilates mi hodně pomohla s vnímám a prací se svým tělem v běžném životě a proto se řídím heslem, že tělo je náš chrám a proto bychom k němu i tak měli přistupovat. Díky cvičení pilates dosahuji snáze propojení těla a mysli. Je to precizní a funkční cvičení, které pomáhá nejenom od bolesti zad, ale k celkovému zlepšení fungování našeho těla. Věřím, že to co dělám má smysl a proto budu velmi ráda, když své zkušenosti budu moci předat na hodinách svým klientům.

Brendan Tucker

Brendan is an Australian Yoga Teacher who specialises in Yoga as a whole system. Integrating his experience in Holistic Coaching with the practices of Yoga, his classes will transform your entire being by working on and through the various systems, integrating them as a whole. His classes are focused and precise, taking each moment to move deeper into, as well as through, the Asanas, Pranayama and Meditations that he teaches based on direct experience. 

Dominika Potužáková

Dominika žila a studovala produktový design v Londýně. Ve velmi uspěchaném městě, které vyžaduje mnoho energie. Dlouhou dobu žonglovala mezi školou a několika prácemi až jí pomalu vyhasínaly síly. Právě před těmito 11 lety poprvé ochutnala jógu. A od té doby se s ní čím dál tím víc sžívala, až si minulý rok udělala kurz na instruktorku jógy. Během tich 11 let vyzkoušela mnoho typů jógy od hatha přes power až po vinyasa, ale s přibývajícími zkušenostmi zjistila, že hatha jóga je ten směr, který s ní rezonuje nejvíc. Cítí, že my lidé žijící ve velkoměstě potřebujeme zpomalit. Potřebujeme více upřít naši pozornost do sebe, na náš zpomalující se dech. Volně přecházet z jedné léčivé ásany do druhé a spočinout v ásaně po tak dlouhou dobu, abychom cítili uvolnění a soustředění se na jednotlivé protažení a posílení těla i ducha. K uvolnění na další smyslové úrovni používá jemné vůně aromaterapie související s ročním obobím a posilující orgány a psychiku toho každého období. Dominika nabízí jemné uvolnění vašeho těla i ducha.