jóga
dětská jóga a tanec
doTerra
workshopy
masáže a rehabilitace

Klára Burgess

Klára vystudovala Taneční Antropologii a Taneční Choreografii na Roehampton University v Londýně, kde ji zájem o kreativní propojení těla a mysli přivedl k józe. Při studiu moderního tance na Limon Institute v New Yorku objevila jin jógu, která se stala její vášní. Jin jógu dále studovala na Insight Yoga Institute pod vedením Sarah Powers, světově známé instruktorky.

Jin jógou se zabývá od roku 2007. Od roku 2015 propojuje Klára jin jógu s aromaterapií na hodinách aroma jin jógy. Jin jóga nám pomáhá přeladit se z vnějšího světa do svého nitra, spojit se se svým srdcem, s přítomným okamžikem, napojit se znovu na proud vnitřní samoléčebné energie. Stejné kvality mají i esenciální oleje. Mocná synergie jógy a esenciálních olejů posune praktikování jógy daleko za rámec cvičební podložky.

Klára učí moderní tanec od roku 1999 děti i dospělé u nás i v zahraničí. Sedm let působila jako pedagog a choreograf skupiny moderního tance při ZUŠ v Praze 9. Před otevřením svého studia Zen Garden také aktivně tančila, podílela se na nezávislých tanečních projektech u nás a v USA. 

Klára miluje práci s dětmi a v Zen Garden učí také dětskou jógu a výrazový tanec pro děti. Ve svých hodinách aplikuje vše, co se naučila při studiích v zahraničí. Vede děti k tomu, aby našly vlastní pohybový projev, radost ze sebevyjádření, ale také správné a zdravé postavení těla a schopnost využít v pohybu jeho plnou kapacitu. 

Klára nabízí také soukromé lekce v Zen Garden.

Lída Rejzková

S jógou se Lída setkala již v dětství, kdy cvičila s rodiči. Hlouběji se jí začala věnovat až v dospělosti po úrazu páteře. Nejprve pro ní byla jóga terapií, později se stala životní cestou a když přišel pocit sdílení, začala jógu učit. Praktikuje především Hatha jógu podle Iyengara a Sivananda jógu, ale také dynamickou Ashtanga Vinyasa jógu a Vinyasa Flow. Několikrát navštívila Indii, kde se věnovala studiu jógy a absolvovala Iyengar a Sivananda jóga učitelské kurzy. Její lekce jsou zaměřeny zejména na relaxaci, pozorování dechu, detailní práci těla v jednotlivých pozicích a cvičení obracených pozic. Jóga je pro ni radost, otevřený obzor a nikdy nekončící vnitřní obohacení.

S Lídou si můžete zacvičit Hatha jógu.

Markéta Marešová

K pilates jsem se dostala téměř před 7 lety, kdy mne k této formě cvičení přivedla má fyzioterapeutka, při řešení problémů se zády jako následek aktivního sportu. Znalost pilates mi hodně pomohla s vnímáním a prací se svým tělem v běžném životě a proto se řídím heslem, že tělo je náš chrám a proto bychom k němu i tak měli přistupovat. Díky cvičení pilates dosahuji snáze propojení těla a mysli. Je to precizní a funkční cvičení, které pomáhá nejenom od bolesti zad, ale k celkovému zlepšení fungování našeho těla. Věřím, že to co dělám má smysl a proto budu velmi ráda, když své zkušenosti budu moci předat na hodinách svým klientům.

Hana Palečková

S jógou jsem se poprvé setkala před několika lety, kdy jsem se nechala nalákat kolegyněmi v práci a šla na hodinu power jógy. Nejdříve to pro mne byla jen jedna z dalších sportovních činností, ale postupem času jsem zjistila, že mi jóga přináší daleko více. Především v období po porodu mi byla jóga velkou oporou a to z hlediska fyzického i duševního zdraví. Z jógy se stala moje láska, vášeň a součást každodenního života. Ovlivnila nejen mne, ale do určité míry i mé okolí a to v pozitivním slova smyslu. Sama cvičím ashtanga vinyasa jógu. Se svými klienty pak power jógu s prvky ashtanga vinyasa jógy. Snažím se neustále dále vzdělávat a přinášet do svých hodin něco nového.

Vedu individuální i skupinové lekce, stejně tak pořádám jógové pobyty. Můžete navštívit i mé stránky na Facebooku – Jóga s Hankou P

Budu se na Vás těšit! Namasté ♥

Katarína Bírešová

Katarína je aktuálně ve výcviku jako akreditovaný lektor MBSR v institutu Mindfulness UK. Je též certifikovanou učitelkou hatha-jógy z Rišikéše v Indii. MBSR učí anglicky, česky a slovensky.

Má profesní zkušenost s psychiatrií (psychiatrická léčebna Bohnice) a neurologickou péčí (National Hospital for Neurology and Neurosurgery).

Dlouhodobě se věnuje praxi meditace Vipassanā v tradici Mahasi Sayadaw, v roce 2016 byla jmenována od Ajahna Tonga, opata kláštera v Chom Tong, učitelkou meditace vipassana.

 

Katarína Bírešová

Václav Šmilauer je absolvent certifikovaného instruktorského kurzu MBSR (pořádaného německým MBSR-Verband a Institut für Achtsamkeit) a zakládající člen českého Centra pro Mindfulness. MBSR nabízí česky, anglicky, německy.

Prošel sebezkušenostním daseinsanalytickým výcvikem na Pražské Vysoké Škole Psychosociálních Studií.

Dlouhodobě se věnuje praxi meditace Vipassanā v tradici Mahasi Sayadaw, v roce 2017 byl jmenován od Ajahna Tonga, opata kláštera v Chom Tong, učitelem meditace vipassana. Spoluorganizuje meditační centrum Tisarana v Praze a projekt vipassana.sk.

Marie Ervová

Jsem Marie Ervová a budu ráda, když s vámi budu moct sdílet své znalosti jógy. Jógu jsem se začala učit u Petry Visser. Momentálně studuji u Manju Pattabhi Joise a Jaro Pávka. Držím se tradičního pojetí aštanga jógy.
Učení je pro mne nekončící proces a studenty nechci kontrolovat. Každý je neustále připraven přijímat. Vztah učitele a žáka vnímám jako obousměrný a vzájemně obohacující. Mým cílem je, abyste se jako studenti cítili dobře. Moje maminka učí jógu déle než dvacet let, a proto jí považuji za přirozenou součást svého života.
Praxe pro mne nejsou jen ásany, tj. pozice, ale mnohem více. Snažím se své znalosti a zkušenosti jógové praxe předávat jako cestu a spojení s životem samotným, s klidným bytím v každém z nás. Pokud spolu začneme spolupracovat, tak vás povedu vedle znalosti jednotlivých ásan a jejich významu i k pránájámě a dalším aspektům jógy. Studenti jsou pro mne důležití, snažím se, aby jejich praxe byla zábavná a radostná a přinesla jim úlevu od starostí a stresu.
Jóga, kterou vás chci provést, vám dá příležitost vydat se na cestu k plnému životu. Naplňte své potřeby, pečujte o sebe.